Zimowy spacer z dzieckiem

Zimowy spacer z dzieckiem

Zimowy spacer z dzieckiem wcale nie musi być nudnym obowiązkiem. To doskonała okazja żeby wspólnie spędzić czas i porozmawiać.

Co można robić na takim spacerze? Jeśli pogoda sprzyja możemy wspólnie ulepić bałwana lub pozjeżdżać na sankach. Możemy na śniegu zaobserwować ślady rożnych zwierzą, psów, kotów czy ptaków. Dzięki temu maluch lepiej pozna otaczający go świat. Na zimowym spacerze można zrobić coś dla innych, na przykład rodzic może wspólnie z dzieckiem przygotować karmę dla ptaszków. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów na ptasie smakołyki. Fajnym pomysłem będzie zbudowanie własnego mini karmnika dla ptasich lokatorów, to kolejna okazja do tego żeby wspólnie spędzić czas, bez telewizora czy komputera. Ponadto uczymy nasze dziecko odpowiedzialności za druga istotę i systematyczności.

Spacery zimą korzystnie wpływają na zdrowie naszego dziecka. Maluch przebywając na zimnie hartuje swój organizm. Dzięki temu jest o wiele mniej podatny na różne infekcje, o które w dużym skupisku ludzi nietrudno.