Wakacje z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem

Często rodzicom na samą myśl o wyjazdach opadają ręce. Tymczasem wakacje z dzieckiem mogą być fajne! Oczywiście, aby tak było trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy, takich jak na przykład wiek dziecka.

Jeśli nasze dziecko ma mniej niż dwa lata, lepiej nie oddalać się z nim na drugi koniec świata, gdyż maluchy mogą na duże zmiany klimatu reagować nieprzewidzianymi uczuleniami bądź chorobami. Z małymi dziećmi warto wybrać się do mniejszej miejscowości, choćby do domków nad jeziorem bądź małej nadmorskiej miejscowości.

Bez względu na wiek dziecka, należy przestrzegać tych samych rytuałów na wakacjach, które robicie w domu, czyli jeśli dotychczas jedliście o 19 kolacje a o 10 kładliście dziecko spać, róbcie tak też na wakacjach. To zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa. Przyszykujcie się na ogromne bagaże, zabieranie wielu rzeczy ze sobą jest wręcz wpisane w bycie rodzicem i lepiej z tego nie rezygnować, bo nigdy nie wiecie w jakie problemy wpakuje się wasze dziecko! Pamiętajcie, że nie wszystko musi wyjść perfekcyjnie i cieszcie się wakacjami!