Prezent dla niemowlaka

Otrzymujemy zaproszenie do kuzynków, którym w ostatnim urodziło się dziecko, lub na jego chrzciny. Jeśli nie posiadamy małych dzieci w rodzinie, wyzwanie i mały problem. Cóż kupić dla bobasa na prezent?

Wiele zabaweczek posiada oznakowania – Zdecydowanie nie do użytku dla dzieci poniżej 3 lat. Niektóre z tych ostrzeżeń są używane zdecydowanie na wyrost, gdyż zabezpieczają producenta, jeżeli jednak berbeć odnalazł rozwiązanie na zrobienie sobie krzywdy. W takiej sytuacji z obszaru zainteresowań na upominek dla noworodka znika nam szczególnie dużo możliwości. Wszelako ostrzeżeń wypada słuchać w pierwszym okresie – absolutnie do roku, kiedy niemowlę odkrywa świat na wszelkie możliwe sposoby.

Maskotka z naklejonymi oczkami to nie najlepszy wybór, trafnie nabyć zabawkę z haftowanymi elementami. Pluszaki są wygodnym tudzież bezpiecznym pomysłem. Jak również różnorodne zabawki edukacyjne – grzechotki, gryzaki, sortery, zabawki manipulacyjne, kąpielowe. Wypada jednakże podpytać, czy zdecydowanie nie będzie to tylko kolejna rzecz upuszczona w szafie, na stercie jej podobnych. Większość niemowląt otrzymuje zabawki po dalszych kuzynach względnie rodzeństwie. To nie takie oczywiste przecież by trafić w gust albo rodzice na nieszczęście nie mają takiej potrzeby, bowiem przejmują ciuchy, czy buciki dla niemowlaka po starszych niemowlętach.

Sprawdzony podarkiem dla niemowlaka są oczywiście pieluchy! Wprawdzie są mamy używające nieustannie pieluchy tetrowe, lecz są w mniejszości. Pod kątem noworodków warto zakupić rozmiar 3, dla niemowląt powyżej pół roku wymiar 4. Nawet jeśli dzidziuś jest kruszyną, rychło dorośnie do upominku. Co ważne, prezencik zdecydowanie się przyda oraz wesprze domowy budżet. Takim dzieciom jak się domyślamy wszystko jedno co otrzymują, zatem bez cienia wątpliwości podarek dla ojca i matki.

Niezależnie co zadeklarujemy podarować niemowlakowi, należałoby zapytać matki. Lecz darowanie pampersów na pewno ucieszy większość niedoświadczonych rodziców.