Jak wyglądają najmodniejsze fasony kocyków dla dzieci?

Chroniąc nasze maleństwa przed zimnem, należy odpowiednio dobrać dla niego kocyk dla dziecka. Jest to niezmiernie ważne nie tylko z punktu dopasowania do wyposażenia wnętrza, ale przede wszystkim pod kątem wygody i zdrowia maluszka.

 

Kocyk dla dziecka na drutach

 

Ostatnim hitem sezonu wśród akcesoriów dla dzieci, są te z motywem rękodzieła. Proste kocyki wykonane z włóczki, z kilkoma warkoczami, są wprost rozchwytywane. Wszystko to dlatego, że rękodzieła kojarzą się wszystkim z miłością i pieczołowitością wykonania. To ile ktoś włożył pracy w wykonanie i dokończenie całości, jest tylko najlepszym przykładem na to, jak można dopieścić nawet tak małe dodatki do sypialni, jakim jest kocyk dla dziecka. W zamian za przepych i bardzo kolorowe puszyste kocyki, rodzice coraz częściej decydują się na te prostsze warianty. Dzieje się tak również dlatego, że wielu z nich ich mama sama taki kiedyś udziergała. Minimalizm wykonania przysyła na myśl ciepłe i miłe wspomnienia. Rodzicom zależy, by również ich dzieci, doświadczyły podobnego odczucia względem kocyka. Dzianinowe kocyki dla dzieci łatwo jest dopasować do wnętrza każdego pomieszczenia. Będzie stanowić przytulny mały element, bez którego dziecięca sypialnia nie będzie już taka sama. Niezależnie od tego, czy dzieckiem jest chłopiec, czy dziewczynka, krój dzianinowy, będzie świetnie się sprawdzał.

 

Materiały eko

Ważne jest, by pamiętać, że pierwsze kocyki dziecka, najczęściej pozostają z nimi w postaci zabawki lub przytulanki, już na długie lata. Małe dziecko będzie się do niego wtulać, nim okrywać, a nawet brać do buzi. Dlatego tak ważne jest, by rodzic odpowiednio wybrał materiał, z którego ma być zrobiony kocyk dla dzieci. Koniecznie zrezygnuj z kocyków wykonywanych ze sztucznych materiałów z barwnikiem, również sztucznego pochodzenia. To tak jakby nakrywać dziecko plastikowymi butelkami. Najlepiej, jeśli kocyk jest wykonany z tkaniny naturalnego pochodzenia. Najlepszym przykładem jest bawełna, wełna, alpaka itd. Wszystko to jednak zależy oczywiście również od ewentualnych alergii dziecka. Grunt, żeby materiał był pochodzenia naturalnego, a sama struktura gładka i delikatna.